Z wielką radością informujemy, że Oficjalnym Partnerem Plebiscytu Warszawiaki 2025 zostało Miasto Stołeczne Warszawa. Bardzo się cieszymy, że wspólnie po raz 9. wybierzemy to co najlepsze w Warszawie! Głosowanie we wszystkich kategoriach odbywa się na stronie www.warszawiaki.pl i potrwa do 3 marca 2026!
W 9. edycji pojawiły się dwie nowe kategorie: Rodzinne Miejsce Roku oraz E-Twórca Roku. To odpowiedź na stale rosnącą rolę inicjatyw rodzinnych i twórców internetowych, którzy w kreatywny sposób opowiadają o stolicy. Tegoroczną ideą jest docenienie miejsc, które łączą pokolenia oraz osoby, które w sieci budują nowoczesną opowieść o stolicy.
Łącznie mieszkańcy Warszawy wyłonią zwycięzców w 12 kategoriach: Kuchnia Roku, Kawa & Bar Roku, Rozrywka Roku, Kultura Roku, Sport Roku, Rodzinne Miejsce Roku, Inicjatywa Roku, E-Twórca Roku, Zdjęcie Roku, Wydarzenie Roku, Dzielnica Roku (nominowane są wszystkie dzielnice) i Warszawiak Roku.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 10 marca 2026 r. Plebiscyt Warszawiaki został zainaugurowany w 2014 roku. Jego ideą jest docenienie ludzi oraz instytucji za ich wkład w rozwój i budowanie tożsamości miasta. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta m. st. Warszawy – Rafała Trzaskowskiego. Pomysłodawcą i twórcą wydarzenia jest dziennikarz Bartosz Kańtoch.
