www.teatrroma.pl

________________________________________________________________________-

Teatr Muzyczny ROMA, którego dyrektorem jest Wojciech Kępczyński, od 20 lat realizuje wielkie inscenizacje światowej klasyki musicalowej. Dzieła wybitnych kompozytorów – takich jak Andrew Lloyd Webber czy Claude-Michel Schönberg – doczekały się w TM ROMA autorskich inscenizacji typu non-replica. Jest to jedyny teatr w Polsce grający systemem broadwayowskim – czyli tylko jeden na Dużej Scenie tytuł w danym czasie, 7 razy w tygodniu.

Teatr konsekwentnie realizuje politykę popularyzacji musicalu jako gatunku, a o sukcesie takiego podejścia najlepiej świadczy sukces frekwencyjny. Obecnie na Dużej Scenie cenie TM ROMA wystawiany jest rodzimy musical „Piloci” (libretto i reżyseria: Wojciech Kępczyński, teksty piosenek: Michał Wojnarowski, muzyka: Jakub Lubowicz, Dawid Lubowicz). Od premiery 7 października 2007 do końca stycznia 2019 roku odbyło się już 330 spektakli, a tytuł nadal cieszy się ogromnym powodzeniem i pokazywany jest przy pełnej widowni.

TM ROMA to także kameralna Nova Scena, której repertuar kształtują niezmiernie popularne spektakle muzyczne dla dzieci („Księga dżungli”, „Alicja w krainie czarów”, „Adonis ma gościa”, „Mały książę”) oraz musicale i spektakle muzyczne dla dorosłej widowni („Once”, „Tuwim dla dorosłych”, „Nowy Jork. Prohibicja”) Od sezonu kilku lat gości tam jedyny w swoim rodzaju cykl koncertowy „Dobry Wieczór Jazz” prezentujący to, co najlepsze na światowej i polskiej scenie jazzowej.