Warszawskie Centrum Pantomimy to przestrzeń, w której możliwy jest prawdziwy rozwój sztuki teatru pantomimy. Organizowanie warsztatów, do których zapraszani są uznani artyści tej sztuki z kraju i zagranicy, wspieranie projektów teatralnych z dziedziny sztuki mimu oraz produkcje spektakli pantomimy, to jedynie cześć aktywności. Warszawskie Centrum Pantomimy organizuje Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu (we współpracy z Teatrem Dramatycznym m.st W-wy), prowadzi też całoroczne Studio Pantomimy
TEATR Warszawskiego Centrum Pantomimy jest tworzony przez aktorów od lat związanych z

Warszawskim Centrum Pantomimy. Spektakle Teatru realizują międzynarodowi twórcy sztuki pantomimy.

Dzięki połączeniu umiejętności aktorów oraz wyobraźni i doświadczenia zapraszanych twórców staramy się ukazać,  jak wiele nasza sztuka ma do zaoferowania współczesnemu widzowi. Widzowi, dla którego pomimo wieloletniej tradycji Pantomima często potrafi stanowić wspaniałe artystyczne odkrycie.

W Warszawie w każdym miesiącu można oglądać repertuarowe spektakle Teatru, „Agua de lagimas”, „Gogol”, „Marcel”w reż. Lionela Menard oraz „Once” w reż. Anna Adasinskiego i Derevo Laboratorium.
Prowadzone na różnych płaszczyznach działania edukacyjne i artystyczne, profesjonalny zespół teatralny a także publikacje przyczyniają się do wzrostu zainteresowania odkrywaną na nowo Sztuką Mimu.
Od roku 2008 a więc od momentu założenia Centrum, powstało całkiem nowe środowisko pasjonatów tej pięknej sztuki. Osoby uczestniczące w całorocznych zajęciach, tworząc samodzielne etiudy, spektakle a także własne teatralne grupy udowadniają , że ten rodzaj teatru jest nadal aktualny.
www.mimowie.pl