Kategoria: Aktualności

Poznaliśmy 118 nominowanych, czyli najlepsi z najlepszych!

Poznaliśmy 118 nominowanych, czyli najlepsi z najlepszych!

Ruszyło głosowanie finałowe w plebiscycie Warszawiaki 2023! Mieszkańcy stolicy po raz 8. wybiorą to, co najlepsze w Warszawie! Od 5 lutego można oddawać głosy w 11 kategoriach: na najlepszą Kawiarnię, Restaurację, Sport, Kulturę, Rozrywkę, Dzielnicę, Inicjatywę, Zdjęcie, Wydarzenie, Warszawę w sieci oraz Warszawiaka Roku 2023.

Na podstawie propozycji zgłaszanych w styczniu przez mieszkańców miasta kapituła plebiscytu wyłoniła 118 finalistów – 18 dzielnic Warszawy oraz po 10 kandydatów w pozostałych kategoriach. Głosować można sms-owo do 29 lutego br. Warto się zaangażować w wybór tych najlepszych, bo na głosujących czekają nagrody w postaci 15 podwójnych weekendowych pobytów w Hotelach Gołębiewski.

Plebiscyt odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta miasta stołecznego Warszawy, a jego celem jest docenienie tego co najlepsze w stolicy i dla stolicy. – Najważniejszą rolę w wydarzeniu odgrywają mieszkańcy Warszawy, którzy zarówno zgłaszają propozycje w pierwszym etapie, jak i wybierają ostatecznych zwycięzców w wielkim finale. – zaznacza Bartosz Kańtoch, pomysłodawca i inicjator plebiscytu.

Zwycięzców tradycyjnie poznamy podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się z początkiem marca w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”. To właśnie Dzielnica Ursynów jest Partnerem Głównym tegorocznego wydarzenia. – Cieszę się, że będziemy gościć na Ursynowie Galę 8. edycji Plebiscytu Warszawiaki. Jest to niezmiernie ważne wydarzenie kulturalne w stolicy, dzięki któremu mieszkanki i mieszkańcy Warszawy mogą wybrać m. in. najważniejsze wydarzenie roku, Warszawiaka Roku oraz najlepszą dzielnicę. Zachęcam do głosowania! – mówi Burmistrz Dzielnicy Ursynów, Robert Kempa.

To właśnie Dzielnica Ursynów jest Partnerem Głównym tegorocznego wydarzenia. Na laureatów we wszystkich 11 kategoriach czekają wyjątkowe nagrody zaprojektowane przez wybitnego artystę-grafika Andrzeja Pągowskiego.

>> POZNAJ WSZYSTKICH 118 NOMINOWANYCH I ZAGŁOSUJ NA NAJLEPSZYCH! <<

Głosowanie zakończone
Hotele Gołębiewski po raz kolejny partnerem Plebiscytu Warszawiaki

Hotele Gołębiewski po raz kolejny partnerem Plebiscytu Warszawiaki

Hotele Gołębiewski po raz kolejny zostały partnerem Plebiscytu Warszawiaki. To największa polska sieć hotelowa. Łącznie w hotelach w Wiśle, Karpaczu, Mikołajkach i Białymstoku może luksusowo wypoczywać 5000 osób – ta liczba wkrótce znacząco wzrośnie po otwarciu największego hotelu sieci w nadmorskim Pobierowie.

Hotele Gołębiewski to także największa liczba parków wodnych, największa oferta sal konferencyjnych, znakomita oferta dla rodzin, firm i wypoczynku w SPA. Hotele Gołębiewski są fundatorem voucherów pobytowych dla zwycięzców plebiscytu oraz tych, którzy okażą się najlepsi w konkursach dla głosujących.

Hotel Gołębiewski w Wiśle
Hotel Gołębiewski w Wiśle
Hotel Gołębiewski w Mikołajkach
Hotel Gołębiewski w Mikołajkach
Hotel Gołębiewski w Karpaczu
Hotel Gołębiewski w Karpaczu
Hotel Gołębiewski w Białymstoku
Hotel Gołębiewski w Białymstoku

Głosowanie zakończone
Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy oficjalnym Partnerem Plebiscytu

Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy oficjalnym Partnerem Plebiscytu

Zwycięzców Plebiscytu Warszawiaki 2023 poznamy podczas gali finałowej, która odbędzie się w połowie marca w Centrum Kultury „Alternatywy” na Ursynowie. I to właśnie ta warszawska dzielnica jest tegorocznym oficjalnym partnerem Plebiscytu WARSZAWIAKI.

Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy zajmuje trzecie miejsce pod względem wielkości powierzchni w mieście. Jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się części aglomeracji warszawskiej. We wschodniej części zwanej „Ursynowem Wysokim” w latach 70-tych rozpoczęto budowę gigantycznych osiedli – sypialni wielkiego miasta. Ograniczają je od południa malownicze tereny Lasu Kabackiego, który ma status rezerwatu krajobrazowego. Na zachodnią część dzielnicy składa się niewielki obszar handlowo-usługowo-przemysłowy oraz „Zielony Ursynów”, czyli ciąg dawnych wsi położonych wzdłuż ulicy Puławskiej.

Przez wiele lat Ursynów Wysoki był przede wszystkim ogromną sypialnią, podczas gdy Zielony Ursynów nie bez racji określano jako tereny rolnicze. Istnienie w latach 1994 – 2002 samodzielnej Gminy Warszawa Ursynów dało początek procesowi przekształcania Ursynowa w miasto zapewniające wysoką jakość życia jego mieszkańców. Powstają od tego czasu nowe ulice, domy mieszkalne, obiekty handlowe i usługowe. Zielony Ursynów przekształca się tymczasem w dzielnicę willową.

Głosowanie zakończone
Warszawiaki 2023: Głosuj i wygraj weekend w Hotelu Gołębiewski dla dwóch osób!

Warszawiaki 2023: Głosuj i wygraj weekend w Hotelu Gołębiewski dla dwóch osób!

Każdy, kto odda głos w 8. edycji plebiscytu Warszawiaki w 1 z 11 kategorii ma szansę powalczyć o podwójny, luksusowy pobyt w dowolnie wybranym przez siebie Hotelu Gołębiewski. Do wygrania jest aż 15 takich weekendów! „Najlepsze w Warszawie” wybieramy do 29 lutego br.

Hotele Gołębiewski kolejny raz są partnerem Plebiscytu Warszawiaki, fundując nagrody zarówno dla laureatów plebiscytu jak i zwycięzców konkursu dla głosujących. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy oddać głos, wysyłając sms pod numer 7101 (za 1,23 zł), w treści wpisując numer nominowanego. Każdy głosujący w wiadomości zwrotnej otrzyma unikalny kod, który należy podać na stronie konkursu, a także opisać swój wymarzony wyjazd na weekend. Tutaj ogłaszani są autorzy najciekawszych odpowiedzi.

Dla 15 zwycięzców Hotel Gołębiewski funduje 2 noclegi wraz z osobą towarzyszącą, w jednym z czterech Hoteli Gołębiewski (w Wiśle, Karpaczu, Mikołajkach lub Białymstoku), z pełnym wyżywieniem oraz wstępem do Parku Wodnego Tropikana. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

Głosowanie zakończone
Podsiadło 360*, sukces Legii, a może Sejmflix wydarzeniem roku 2023?

Podsiadło 360*, sukces Legii, a może Sejmflix wydarzeniem roku 2023?

Jak co roku mieszkańcy Warszawy w plebiscycie Warszawiaki 2023 wskażą m.in. najważniejsze wydarzenie minionego roku w stolicy. Oddając głos można powalczyć o atrakcyjne nagrody. Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji plebiscytu najwięcej głosów otrzymał wybuch granatnika w Komendzie Głównej Policji, a w poprzednich latach Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Aby oddać głos, wystarczy wysłać sms pod numer 7101 (koszt: 1,23 zł), w treści wpisując numer nominacji. Każdy głosujący może wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest aż 15 podwójnych weekendów w dowolnie wybranym Hotelu Gołębiewski. Szczegóły oraz aktualne wyniki TUTAJ.

Poniżej cała „dziesiątka” wydarzeń nominowanych do nagrody Warszawiaki 2023:

  1. Picasso – wystawa w Muzeum Narodowym (treść: 81)
  2. Rekordowa mobilizacja w wyborach parlamentarnych (treść: 82)
  3. Targi Książki i Mediów VIVELO (treść: 83)
  4. Oddanie Cytadeli Warszawiakom (treść: 84)
  5. Dawid Podsiadło 360* na PGE Narodowym (treść: 85)
  6. Sejmflix, wspólne oglądanie obrad w Kinotece (treść: 86)
  7. Wianki nad Wisłą (treść: 87)
  8. Awans Legii Warszawa do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy (treść: 88)
  9. Świąteczna iluminacja (treść: 89)
  10. Zwycięstwo Warszawy w European Best Destination 2023 (treść: 90)

Głosowanie zakończone
Ostatnie dni głosowania „na najlepsze w Warszawie”!

Ostatnie dni głosowania „na najlepsze w Warszawie”!

Mieszkańcy stolicy wybierają to, co najlepsze w Warszawie w 11 kategoriach. Tylko do 29 lutego można oddawać głosy na najlepszą Kawiarnię, Restaurację, Sport, Kulturę, Rozrywkę, Dzielnicę, Inicjatywę, Zdjęcie, Wydarzenie, Warszawę w sieci oraz Warszawiaka Roku 2023. Każdy, kto zagłosuje w plebiscycie Warszawiaki, ma szanse wygrać bardzo atrakcyjne nagrody.

W 8. edycji plebiscytu ogłoszono łącznie 118 finalistów – 18 dzielnic Warszawy oraz po 10 kandydatów w pozostałych kategoriach. Głosować można sms-owo do 29 lutego, godz. 23:59:59. Warto się zaangażować w wybór tych najlepszych, bo na głosujących czekają nagrody w postaci 15 podwójnych weekendowych pobytów w Hotelach Gołębiewski. Wszystkich nominowanych poznamy na stronie www.Warszawiaki.pl .

O tytuł Warszawiaka Roku w tym roku walczą: Marcin „BORKOŚ” Borkowski, Radosław Gajda, śp. Marek Gaszyński, Sylwia Gregorczyk-Abram, Jan Jastrzębski (Kataryniarz Jan), Wojciech Kępczyński, Dominika Lasota, Katarzyna Nicewicz, Izabela Sopalska-Rybak oraz Iga Świątek.

10 finałowych wydarzeń Roku: Picasso – wystawa w Muzeum Narodowym, Rekordowa mobilizacja w wyborach parlamentarnych, Targi Książki i Mediów VIVELO, Oddanie Cytadeli Warszawiakom, Dawid Podsiadło 360* na PGE Narodowym, Sejmflix – wspólne oglądanie obrad w Kinotece, Wianki nad Wisłą, Awans Legii Warszawa do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy, Świąteczna iluminacja oraz Zwycięstwo Warszawy w European Best Destination 2023.

Autorzy dziesięciu nominowanych zdjęć: Paweł Długokęcki, Rafał Ganowski, Irmina Jaszczuk, Krzysztof Klimkiewicz, Aleksander Małachowski, Konrad Maślankiewicz, Wojciech Niezbecki, Sandra Papiernik, Dominika Wajda oraz Paweł Zdanowicz.

– Najważniejszą rolę w wydarzeniu odgrywają mieszkańcy Warszawy, którzy zarówno zgłaszają propozycje w pierwszym etapie, jak i wybierają ostatecznych zwycięzców w wielkim finale. – zaznacza Bartosz Kańtoch, pomysłodawca i inicjator plebiscytu, który odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta miasta stołecznego Warszawy, a jego celem jest docenienie tego co najlepsze w stolicy i dla stolicy.

Laureaci ogłoszeni zostaną podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się 11 marca w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”. To właśnie Dzielnica Ursynów jest Partnerem Głównym tegorocznego wydarzenia. – Cieszę się, że możemy być ważną częścią Plebiscytu, znanego i cenionego wydarzenia na kulturalnej mapie stolicy. Gorąco zachęcam mieszkanki i mieszkańców Warszawy do głosowania i wybierania tego, co najważniejsze w ich ukochanym mieście. A wybrać można m. in. najważniejsze wydarzenie roku, Warszawiaka Roku oraz najlepszą dzielnicę. – mówi Burmistrz Dzielnicy Ursynów, Robert Kempa.  W marcu spotkamy się na uroczystej Gali 8. Edycji Plebiscytu Warszawiaki, oczywiście na Ursynowie! – dodaje.

Na zwycięzców we wszystkich 11 kategoriach czekają wyjątkowe nagrody zaprojektowane przez wybitnego artystę-grafika Andrzeja Pągowskiego. Szczegóły oraz cały przebieg Plebiscytu można śledzić na www.warszawiaki.pl oraz w mediach społecznościowych Warszawiaków: Facebook, Instagram, YouTube i TikTok

Głosowanie zakończone
Oto najlepsi z najlepszych! Wyniki plebiscytu Warszawiaki 2023!

Oto najlepsi z najlepszych! Wyniki plebiscytu Warszawiaki 2023!

W ursynowskim Centrum Kultury Alternatywy odbyła się gala plebiscytu Warszawiaki 2023 pod honorowym patronatem prezydenta miasta stołecznego Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Poznaliśmy między innymi najciekawsze miejsca, wydarzenie, zdjęcie, dzielnicę, wydarzenie i inicjatywę roku. Zaszczytnym tytułem Warszawiaka Roku 2023 mieszkańcy stolicy nagrodzili Radosława Gajdę. Zwycięzcą w kategorii Zdjęcie Roku został Paweł Długokęcki, autor fotografii pt. „W stronę zachodzącego słońca”.

Współorganizatorem tegorocznych Warszawiaków była Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy, a uroczystość wręczenia nagród poprowadził nie po raz pierwszy Jerzy Mielewski. Na zwycięzców w poszczególnych 11. kategoriach czekały grafiki zaprojektowane przez Andrzeja Pągowskiego oraz nagrody rzeczowe od partnera plebiscytu: Hoteli Gołębiewski.

Finaliści plebiscytu zostali wyłonieni przez kapitułę plebiscytu na podstawie propozycji zgłaszanych w styczniu 2024 przez mieszkańców miasta. Głosowanie finałowe trwało do 29 lutego.

-> Tu wszyscy zwycięzcy plebiscytu Warszawiaki 2023 w poszczególnych kategoriach! <-

Warszawiaki zainaugurowane zostały w 2014 r przez dziennikarza i miłośnika miasta Bartosza Kańtocha. Tegoroczna edycja plebiscytu odbyła się pod honorowym patronatem prezydenta miasta stołecznego Warszawy, a jego celem jest docenienie tego co najlepsze w stolicy i dla stolicy. – Dziękujemy mieszkańcom Warszawy za znakomite nominacje i liczny udział w głosowaniu. Dzięki Wam walka o zwycięstwo w wielu kategoriach toczyła się do samego końca. Rywalizacja była tak zacięta, że w kilku kategoriach prezentowaliśmy podczas gali najlepszą czwórkę, a nawet piątkę z nominowanych – mówi Bartosz Kańtoch.

– Warszawiaki to projekt, który cały czas się rozwija, rośnie z roku na rok i to jest najważniejsze – podkreśla Arkadiusz Pilarz, dyrektor plebiscytu Warszawiaki.

Głosowanie zakończone

Zagłosuj w innych kategoriach

Kawiarnia Roku Restauracja Roku Sport Roku Kultura Roku Rozrywka Roku Inicjatywa Roku Zdjęcie Roku Warszawa w Sieci Wydarzenie Roku Warszawiak Roku Dzielnica Roku
Kawiarnia Roku Restauracja Roku Sport Roku Kultura Roku Rozrywka Roku Inicjatywa Roku Zdjęcie Roku Warszawa w Sieci Wydarzenie Roku Warszawiak Roku Dzielnica Roku