Kategoria: Aktualności

Po raz siódmy wybieramy to, co najlepsze w Warszawie!

Głosowanie zakończyło się 28 lutego.

Wyniki plebiscytu we wszystkich 10 kategoriach poznamy 15 marca!

Warszawiaki 2022: Uroczysta Gala Finałowa na zdjęciach! [GALERIA]

↑ Warszawiaki 2022: Uroczysta Gala Finałowa na zdjęciach! [GALERIA]

Wielki Finał 7. edycji plebiscytu Warszawiaki odbył się 15 marca 2023 r. w Białołęckim Ośrodku Kultury. Podczas gali ogłoszeni zostali zwycięzcy w 10 kategoriach.

Nagrody laureatom wręczyli: Burmistrz Dzielnicy Białołęka Grzegorz Kuca, autor nagrody-grafiki Warszawiaki Andrzej Pągowski, Wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska, Wiceprezydentka Warszawy Aldona Machnowska-Góra, Wiceprzewodnicząca Rady Warszawy Magdalena Roguska, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Warszawy Janusz Samel, Prezes Zarządu ZPR S.A. Tomasz Szakiel, Przedstawiciel Hoteli Gołębiewski Ireneusz Pilch, działaczka społeczna Małgorzata Szumowska oraz siatkarz i dziennikarz Andrzej Wrona,

Galę Finałową Warszawiaki 2022 poprowadził dziennikarz Jerzy Mielewski. Gości przywitali organizatorzy: twórca i pomysłodawca plebiscytu Bartosz Kańtoch oraz dyrektor plebiscytu Arkadiusz Pilarz. Finał uświetniły występy muzyka i wokalisty Igora Herbuta oraz standupera Łukasza Kowalskiego.

Autor zdjęć: Jacek Ponder

Warszawiaki 2022: Oto wielcy zwycięzcy w 10 kategoriach!

↑ Warszawiaki 2022: Oto wielcy zwycięzcy w 10 kategoriach!

Za nami Gala Finałowa 7. edycji plebiscytu Warszawiaki pod honorowym patronatem prezydenta miasta stołecznego Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Poznaliśmy między innymi najciekawsze miejsca, wydarzenie, zdjęcie, dzielnicę, wydarzenie i inicjatywę. Warszawiakiem Roku 2022 został artysta architekt i akwarelista Tytus Brzozowski.

Współorganizatorem tegorocznych Warszawiaków była Dzielnica Białołęka, a Wielki Finał odbył się
w Białołęckim Ośrodku Kultury. Galę poprowadził dziennikarz Jerzy Mielewski. Zwycięzcy w poszczególnych 10 kategoriach otrzymali grafiki zaprojektowane przez Andrzeja Pągowskiego oraz nagrody rzeczowe od partnerów plebiscytu: Hoteli Gołębiewski i Circle K Polska.

Finaliści plebiscytu zostali wyłonieni przez kapitułę plebiscytu na podstawie propozycji zgłaszanych w styczniu 2023 przez mieszkańców miasta. Głosowanie finałowe tradycyjnie odbyło się na stronie www.warszawiaki.pl .

Oto zwycięzcy plebiscytu Warszawiaki 2022 we wszystkich kategoriach:

KAWIARNIA ROKU:

Klubo Kawiarnia Alternatywy

2. miejsce: Kropka. Kawa z wypiekami

3. miejsce: Pożegnanie z Afryką

RESTAURACJA ROKU:

Beef and Pepper

2. miejsce: Trattoria Rucola

3. miejsce: PAPAPITA

SPORT ROKU:

Wioślarski Tytan Warszawy

2 miejsce: Wojciech Szczęsny za kapitalny występ na piłkarskich Mistrzostwach Świata

3. miejsce: Nagroda specjalna od FIFA dla Dariusza Szpakowskiego

KULTURA ROKU:

Muzeum Warszawy

2. miejsce: Kino Luna

3. miejsce: Warszawski Festiwal Filmowy

ROZRYWKA ROKU:

Dzielnica Wisła

2. miejsce: Club Wesele

3. miejsce: Nocny Market

DZIELNICA ROKU:

Dzielnica Mokotów

2. miejsce: Dzielnica Praga-Południe

3. miejsce: Dzielnica Białołęka

INICJATYWA ROKU:

Dzielnia Saska Kępa – Wspólnotowe miejsce wymian żywności i rzeczy używanych.

2. miejsce: Galaktyka Marzeń – warsztaty dla dzieci oswajające temat niepełnosprawności

3. miejsce: Fundacja Daj Herbatę – coponiedziałkowe wydawki dla osób w kryzysie bezdomności

ZDJĘCIE ROKU:

Marcin Włodarczyk za zdjęcie „Warszawa we mgle”

2. miejsce: Piotr Ciepliński za zdjęcie „Wilanów jesienią”

3. miejsce: Jan Zoll za zdjęcie „Warszawa solidarna z Ukrainą”

WYDARZENIE ROKU:

Wybuch granatnika w Komendzie Głównej Policji

2. miejsce: Metro na Bemowie i Bródnie – otwarcie 5 nowych stacji

3. miejsce: Przyjęcie uchodźców przez mieszkańców miasta

WARSZAWIAK ROKU:

Tytus Brzozowski – artysta akwarelista i architekt zafascynowany duszą Warszawy. Za dodawanie Warszawie kolorytu, energii i edukację kulturalną poprzez miejskie murale i obrazy na światowym poziomie.

2. miejsce: Łukasz Ostoja-Kasprzycki – przewodnik, entuzjasta, twórca kolektywu „Po Warszawsku”. Za prowadzenie internetowej przestrzeni dla każdego, zaszczepiając pasję i miłość do swojego ukochanego miasta.

3. miejsce: Hubert Smoczyk – Przewodnik, propagator Warszawy, twórca „Warszawskiego Zaułka”. Za działalność na rzecz stolicy w mediach społecznościowych, będącą mieszanką przeszłości i teraźniejszości, która, łącząc pokolenia, daje przestrzeń do dyskusji.

Warszawiaki zainaugurowane zostały w 2014 r przez dziennikarza i miłośnika miasta Bartosza Kańtocha. Tegoroczna edycja plebiscytu odbyła się pod honorowym patronatem prezydenta miasta stołecznego Warszawy, a jego celem jest docenienie tego co najlepsze w stolicy i dla stolicy. – Najważniejszą rolę w wydarzeniu odgrywają mieszkańcy Warszawy, którzy zarówno zgłaszają propozycje, jak i wybierają zwycięzców w głosowaniu finałowym. – zaznacza Bartosz Kańtoch.

– Wydarzenie budzi stale coraz większe zainteresowanie mieszkańców, dlatego bardzo się cieszę,
że Warszawiaki wróciły po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią. – podkreśla Arkadiusz Pilarz, dyrektor plebiscytu Warszawiaki.

WSZYSTKIM ZWYCIĘZCOM ORAZ FINALISTOM GRATULUJEMY!

Białołęka współorganizatorem 7. edycji plebiscytu!

↑ Białołęka współorganizatorem 7. edycji plebiscytu!

Białołęka będzie miejscem, w którym poznamy w połowie marca nagrodzonych w plebiscycie Warszawiaki 2022. Miejsce wybrane zostało nieprzypadkowo. To dzielnica, która od lat przoduje, jeśli chodzi o tempo rozwoju i przyrost liczby mieszkańców.

W 2021 roku w Białołęce mieszkało 151 tysięcy mieszkańców, co plasuje ją na 4. miejscu pod względem liczebności spośród 18 warszawskich dzielnic. W ciągu 10 lat od poprzedniego spisu ludności z 2011 roku liczba mieszkańców dzielnicy wzrosła o 57 tysięcy, czyli o ponad 60%! To tak, jakby w ciągu dekady przeprowadził się na Białołękę cały Żoliborz, albo Praga-Północ.

W Białołęce mieszkają statystycznie najmłodsi Warszawiacy! Dlatego intensywnie inwestuje w rozbudowę sieci placówek oświatowych. Od lat ma też jeden z największych budżetów na inwestycje – bo prawdziwym wyzwaniem jest nadążenie z inwestycjami samorządowymi za tak szybkim przyrostem mieszkańców.

Dzielnica jest doceniana za walory rekreacyjne – położona nad Wisłą, z Kanałem Żerańskim, który biegnie przez środek dzielnicy. Białołęka ma wiele terenów rekreacyjnych – oprócz urządzonych parków i zieleńców popularnym miejscem spacerów jest wał wiślany, lasy Choszczówki, Henrykowa i Dąbrówki.  Na Białołęce znajdują się dwa rezerwaty przyrody: Ławice Kiełpińskie i Łęgi Czarnej Strugi. Białołęka jest miejscem, które z radością wybraliśmy na wielkie finałowe spotkanie Plebiscytu Warszawiaki!

Zagłosuj i wygraj nagrody od Hotelu Gołębiewski i Circle K!

↑ Zagłosuj i wygraj nagrody od Hotelu Gołębiewski i Circle K!

Wystartował konkurs, w którym każdy głosujący w plebiscycie Warszawiaki 2022 może powalczyć o atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów plebiscytu! Do wygrania jest 10 podwójnych pobytów w dowolnie wybranym Hotelu Gołębiewski oraz bon na paliwo o wartości 500 zł do zrealizowania w sieci stacji paliw Circle K w całej Polsce!

Wszystkim uczestnikom plebiscytu, po oddaniu głosu w jednej z 10 kategorii, pojawi się krótki formularz konkursowy z pytaniem o wymarzony wyjazd na weekend. W trakcie trwania wielkiego finału, wybierzemy aż 10 najciekawszych odpowiedzi! Zwycięzcy publikowani będą według harmonogramu w zakładce KONKURS.

Mieszkańcy Warszawy po raz 7. wybierają to co najlepsze w Warszawie! Głosowanie na najlepszą kawiarnię, restaurację, sport, kulturę, rozrywkę, dzielnicę, inicjatywę, wydarzenie, zdjęcie i Warszawiaka Roku 2022 potrwa do 28 lutego 2023 r.

Ruszył wielki finał Warszawiaków 2022!

↑ Ruszył wielki finał Warszawiaków 2022!

Wystartowało głosowanie finałowe, w którym mieszkańcy wybiorą to, co najlepsze w Warszawie! 7. edycja plebiscytu Warszawiaki wyłoni zwycięzców w 10 kategoriach: Najlepsza Kawiarnia, Restauracja, Sport, Kultura, Rozrywka, Dzielnica, Inicjatywa, Zdjęcie, Wydarzenie oraz Warszawiaka Roku 2022.

Na podstawie propozycji zgłaszanych w styczniu przez mieszkańców miasta kapituła plebiscytu nominowała 108 finalistów – 18 dzielnic Warszawy oraz po 10 kandydatów w pozostałych kategoriach. Teraz wszyscy mieszkańcy Warszawy mogą oddawać głosy do 28 lutego br.

Warto zaangażować się w wybór Warszawiaków! Już wkrótce na głosujących czekać będą nagrody ufundowane przez partnerów plebiscytu – luksusowe pobyty w Hotelach Gołębiewski oraz zapas paliwa od sieci stacji paliw Circle K. Głosowanie finałowe odbywa się na stronie www.warszawiaki.pl .

Warszawiaki zainaugurowane zostały w 2014 r przez dziennikarza i miłośnika miasta Bartosza Kańtocha. Plebiscyt odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta miasta stołecznego Warszawy, a jego celem jest docenienie tego co najlepsze w stolicy i dla stolicy. – Najważniejszą rolę w wydarzeniu odgrywają mieszkańcy Warszawy, którzy zarówno zgłaszają propozycje, jak i wybierają zwycięzców w głosowaniu finałowym. – zaznacza Bartosz Kańtoch.

– Wydarzenie budzi stale coraz większe zainteresowanie mieszkańców, dlatego bardzo się cieszę, że Warszawiaki wróciły po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią. – podkreśla Arkadiusz Pilarz, dyrektor plebiscytu Warszawiaki, i dodaje: – tradycyjnie zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się z początkiem marca. Na laureatów we wszystkich 10 kategoriach czekać będą wyjątkowe nagrody zaprojektowane przez wybitnego artystę-grafika Andrzeja Pągowskiego.

Wszystkie nominacje oraz głosowanie – TUTAJ!

Circle K, organizator akcji Kawa z mocą pomagania, partnerem plebiscytu!

↑ Circle K, organizator akcji Kawa z mocą pomagania, partnerem plebiscytu!

Już po raz 7. mieszkańcy wybiorą to, co najlepsze w Warszawie – najciekawsze miejsca, wydarzenie, inicjatywę, dzielnicę, wydarzenie oraz Warszawiaka Roku! Partnerem tegorocznej edycji plebiscytu Warszawiaki została sieć stacji paliw Circle K.

Firma Circle K angażuje się zarówno w inicjatywy społeczne, jak i kulturalno-rozrywkowe, czego przykładem jest głośna akcja wsparcia przez sieć stacji paliw programu Telefonu Zaufania 116 111, prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. W ramach tej akcji Circle K przekaże Fundacji 10% zysku ze sprzedaży kawy z kartą programu Extra na poczet dalszej stabilnej przyszłości telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży.

– W Circle K stawiamy sobie za cel, aby wspierać inicjatywy, które służą tym najbardziej potrzebującym. Bez zaangażowania biznesu takie akcje pomocowe jak telefon zaufania FDDS nie mogą sprawnie funkcjonować, dlatego podjęliśmy decyzję o przekazaniu części zysku ze sprzedaży kawy na stacjach Circle K – mówi Rafał Droździak, szef marketingu i komunikacji w Circle K Polska.

Akcja pod hasłem „Pyszna kawa z mocą pomagania potrwa do 20 lutego 2023 r., a rozpoczęcie wielkiego finału plebiscytu Warszawiaki 2022 już 1 lutego br.! Głosowanie wyłoni najlepszą kawiarnię, restaurację, kulturę, sport, rozrywkę, dzielnicę, inicjatywę, zdjęcie, wydarzenie oraz Warszawiaka Roku 2022!

Circle K zostało partnerem i fundatorem nagród zarówno dla głosujących, jak i zwycięzców we wszystkich 10 kategoriach. Szczegóły już wkrótce!

Plebiscyt Warszawiaki pod patronatem honorowym prezydenta Warszawy!

↑ Plebiscyt Warszawiaki pod patronatem honorowym prezydenta Warszawy!

Prezydent miasta stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski objął patronatem honorowym 7. edycję plebiscytu Warszawiaki. – To dla mnie ogromny zaszczyt! – mówi Bartosz Kańtoch, organizator i pomysłodawca wydarzenia. Celem plebiscytu jest docenienie tego co najlepsze w Warszawie.

Plebiscyt wraca po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią i ma szczególny charakter. Oprócz tradycyjnych kategorii, takich jak kawiarnia, restauracja, sport i wydarzenie, pojawiły się nowe – przede wszystkim dzielnica i inicjatywa roku. – W tym roku pierwszy etap plebiscytu cieszy się niezwykłym zainteresowaniem. Nigdy nie było aż tylu zgłoszeń. – podkreśla Bartosz Kańtoch.

Plebiscyt wyłoni zwycięzców w 10 kategoriach: kawiarnia, restauracja, sport, kultura, rozrywka, dzielnica, wydarzenie, inicjatywa, zdjęcie i Warszawiak Roku. Propozycje można wysyłać do 25 stycznia 2023. Finalistów, których wybierze kapituła, poznamy 1 lutego. Wtedy też rozpocznie się głosowanie finałowe. Zwycięzców poznamy z początkiem marca podczas uroczystej gal finałowej.

Warszawiaki: Ogłaszamy kapitułę Plebiscytu!

↑ Warszawiaki: Ogłaszamy kapitułę Plebiscytu!

W składzie kapituły 7. edycji plebiscytu Warszawiaki wyłaniającego najciekawsze miejsca, wydarzenie, zdjęcie, dzielnicę, inicjatywę oraz Warszawiaka Roku znalazło się sześciu pasjonatów i popularyzatorów wiedzy o Warszawie.

Do 25 stycznia można nadsyłać propozycje w 9 kategoriach: kawiarnia, restauracja, sport, kultura, rozrywka, inicjatywa, wydarzenie, zdjęcie i Warszawiak Roku. Na podstawie zgłoszeń wraz z uzasadnieniami kapituła wybierze po 10 finalistów. O zwycięstwo powalczy także 18 dzielnic.

Oto skład kapituły:

Bartosz Kańtoch – urodzony warszawiak, miłośnik miasta, dziennikarz, pomysłodawca i twórca plebiscytu Warszawiaki; przewodniczący składu.

Małgorzata Szumowska – działaczka społeczna, edukatorka, dyrektorka Niewidzialnej Wystawy, „Warszawianka Roku” 2022

Kasia Michalik – dziennikarka, fotografka, pasjonatka i popularyzatorka wiedzy o Warszawie, autorka portalu i social mediów Warsawholic

Iza Kraj – wieloletnia dziennikarka, pasjonatka historii Warszawy, autorka książki o Muzeum Powstania Warszawskiego

Rafał Dąbrowiecki – licencjonowany przewodnik z tytułem „Warszawiaka Roku 2018”, twórca portalu Butem po Wawie oraz projektu „Ogórkiem po Warszawie”

Arkadiusz Pilarz – Pasjonat Życia, organizator wydarzeń społecznych, kulturalnych i sportowych, dyrektor plebiscytu Warszawiaki

Ogłoszenie nominacji nastąpi 1 lutego 2023 r. i tym samym rozpocznie się głosowanie finałowe, które potrwa do 28 lutego br. Zwycięzców we wszystkich 10 kategoriach poznamy z początkiem marca podczas uroczystej gali finałowej.

Wyślij propozycję do plebiscytu TUTAJ!

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy po raz kolejny patronem plebiscytu!

↑ Towarzystwo Przyjaciół Warszawy po raz kolejny patronem plebiscytu!

Już po raz 3. Towarzystwo Przyjaciół Warszawy wspiera plebiscyt wyłaniający to, co najlepsze w Warszawie. W tym roku mieszkańcy wybiorą zwycięzców w 10 kategoriach. Finał Warszawiaków 2022 odbędzie się w marcu br.

– Z dużą przyjemnością odebrałem wiadomość o chęci kontunuowania współpracy przy plebiscycie. To dla zespołu organizującego Warszawiaki zaszczyt i jeszcze większa motywacja do działania. – mówi Bartosz Kańtoch, pomysłodawca i jeden z twórców tegorocznej edycji plebiscytu.

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy gromadzi ludzi, którzy pragną poznać przeszłość Warszawy, zrozumieć proces jej przekształcania w teraźniejszości i zapoznać się z wizją Warszawy przyszłości. Członkowie Towarzystwa nie są jednak tylko obserwatorami, pragną przyczynić się do jej rozwoju, czynnie uczestniczyć w dziele rozbudowy miasta, dopomagać w integracji jej mieszkańców i ułatwiać im współżycie, pragną inicjować akcje społeczne i pobudzać obywateli Warszawy do współdziałania w realizacji wielkich zadań.

Kto zgłosi najlepsze zdjęcie Warszawy 2022? Wyślij swoją fotografię!

↑ Kto zgłosi najlepsze zdjęcie Warszawy 2022? Wyślij swoją fotografię!

Trwa pierwszy etap Plebiscytu Warszawiaki 2022, w którym mieszkańcy miasta zgłaszają swoje propozycje do finałowych nominacji. Każdy może też wysłać swoją fotografię i powalczyć o tytuł „Zdjęcia Roku”. Na zgłoszenia czekamy do 25 stycznia na stronie Warszawiaki.pl

TUTAJWyślij zgłoszenie do Warszawiaków 2022!

Ogłoszenie 10 nominowanych prac będzie miało miejsce 1 lutego i tym samym rozpocznie się głosowanie finałowe. Laureatów we wszystkich kategoriach poznamy na początku marca. Zwycięzcą ubiegłej edycji w kategorii „Zdjęcie Roku” był Robert Sołoduszkiewicz.

Robert Sołoduszkiewicz – Zdjęcie Roku 2019

<strong>Kto zostanie Warszawiakiem Roku? Ruszyły Warszawiaki 2022! Nowości: Inicjatywa i Dzielnica Roku</strong>

Kto zostanie Warszawiakiem Roku? Ruszyły Warszawiaki 2022! Nowości: Inicjatywa i Dzielnica Roku

Wystartowały zgłoszenia do Warszawiaków 2022 – plebiscytu, który wyłoni zwycięzców w 10 kategoriach: Kawiarnia, Restauracja, Sport, Kultura, Rozrywka, Zdjęcie, Wydarzenie i Warszawiak Roku. Dwiema tegorocznymi nowościami są kategorie „Inicjatywa Roku” oraz „Dzielnica Roku”, w której o tytuł powalczy 18 części miasta oraz

– Warszawiaki to plebiscyt znany i uznany. Cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem warszawiaków, którzy co roku wybierają to co najlepsze w ich ukochanym mieście.  – podkreśla Bartosz Kańtoch, pomysłodawca wydarzenia i dodaje: – 7. edycja plebiscytu to „strzał w dziesiątkę” – Warszawiaki 2022 wyłonią zwycięzców w 10 kategoriach.

Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią, ponownie wybierzemy Warszawiaka Roku, najważniejsze wydarzenie, najlepsze zdjęcie, ale także dzielnicę, inicjatywę, kawiarnię, restaurację, kulturę, sport i rozrywkę roku. Każdy mieszkaniec Warszawy do 25 stycznia może zgłaszać swoje propozycje na stronie www.warszawiaki.pl 1 lutego 2023 r. ogłoszone zostaną nominacje w 10 kategoriach i tym samym rozpocznie się głosowanie finałowe, które potrwa do końca lutego. Zwycięzców poznamy w marcu podczas uroczystej gali finałowej. Zwycięzcy, oprócz kultowego już wyróżnienia w postaci statuetki, otrzymają nagrodę ufundowaną przez sieć stacji Circle K, realizującej program „Kawa z mocą pomagania” na rzecz Telefonu Zaufania 116 111.

Warszawiaki 2019 – Gala Finałowa (galeria zdjęć)

↑ Warszawiaki 2019 – Gala Finałowa (galeria zdjęć)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Gali Finałowej Plebiscytu Warszawiaki 2019, która odbyła się 3 marca w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Mata Warszawiakiem Roku! Znamy wszystkich zwycięzców plebiscytu Warszawiaki 2019!

↑ Mata Warszawiakiem Roku! Znamy wszystkich zwycięzców plebiscytu Warszawiaki 2019!

Robert Lewandowski, MamaGinekolog, Teściowa Śpiewa i Joanna Szczepkowska to tylko niektóre postaci, nominowane w kategorii Warszawiak Roku 2019, które pokonał popularny raper młodego pokolenia Michał „Mata” Matczak. 27. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie sprostali natomiast Dawid Podsiadło i Taco Hemingway, którzy ze swoim koncertem na PGE Narodowym zajęli drugie miejsce w kategorii Wydarzenie Roku 2019.

W tych, tak jak i w pozostałych trzynastu kategoriach Plebiscytu Warszawiaki 2019 walka o zwycięstwo toczyła się dosłownie do ostatnich minut głosowania finałowego czyli do 29 lutego. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 3 marca w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Po raz szósty nagrodę w kategorii Muzeum Roku odebrała Małgorzata Szumowska z Niewidzialnej Wystawy. W zeszłym roku przybijaliśmy sobie piątkę, a dziś tak sobie myślę, że egzamin z całą ekipą Niewidzialnej Wystawy zdaliśmy celująco – szósta edycja i szósta nagroda – to naprawdę wyjątkowy wieczór dla nas. Cieszę się, że to społeczne zaangażowanie nie tylko w głosowanie na Niewidzialną Wystawę, ale całe jej funkcjonowanie przynosi takie efekty.  To również wielki zaszczyt konkurować w jednej kategorii z tak wielkimi przedsięwzięciami jakimi są Centrum Nauki Kopernik czy Muzeum Powstania Warszawskiego. My jesteśmy małym projektem, ale dajemy radę – powiedziała podczas wręczenia Małgorzata Szumowska. Tytuł Teatru Roku przypadł Teatrowi Muzycznemu ROMA. Jego dyrektor Wojciech Kępczyński w odczytanym podczas gali liście podziękował za oddane głosy. To wyłącznie dzięki wsparciu naszych wspaniałych widzów zdobyliśmy ten tytuł. Cieszymy się ogromnie i dziękujemy że doceniliście to wszystko co zrobiliśmy w zeszłym roku, w tym trzy nasze premiery na obu scenach. W tym również postaramy się nie zawieźć Państwa oczekiwań – przekazał Wojciech Kępczyński.

Dyrektor plebiscytu Arkadiusz Pilarz podkreślił, że wydarzenie w ostatnich latach bardzo się rozwinęło. Po raz pierwszy przekroczyliśmy barierę 100 000 głosów oddanych na wszystkich nominowanych. To prawie dwukrotnie więcej niż rok temu. Jeszcze niedawno 100 000 głosów było dla nas marzeniem, teraz mamy nowe wyzwania – powiedział Pilarz. Cieszę się z dużego zainteresowania naszym plebiscytem. Ostatnie dni głosowania były bardzo emocjonujące, walka o zwycięstwo była zacięta, głosy spływały jeszcze przed dwunastą w nocy 29 lutego – dodał Bartosz Kańtoch, który jest pomysłodawcą i inicjatorem plebiscytu. Współorganizatorem wydarzenia był Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

A oto zwycięzcy w 15 plebiscytowych kategoriach:

 1. Muzeum Roku – Niewidzialna Wystawa
 2. Restauracja Roku – Dos Tacos
 3. Sport – Białołęcki Ośrodek Sportu
 4. Teatr Roku – Teatr Muzyczny ROMA
 5. Zdjęcie Roku – autor Robert Sołoduszkiewicz
 6. Klub Roku – Club Wesele
 7. Dom Kultury Roku – Dom Kultury Świt
 8. Kawiarnia Roku – Chude Ciacho
 9. Warszawa w sieci – Piesek Warszawski
 10. Centrum Rozrywki Roku – Bulwary Wiślane
 11. Bar Roku – Warzywiarnia
 12. Kino Roku – Kino Muranów
 13. Pub Roku – Jaś i Małgosia
 14. Wydarzenie Roku – 27. Finał WOŚP
 15. Warszawiak Roku – Michał Matczak „MATA”

Warszawa w sieci: Najlepsze strony na Facebooku, Instagramie oraz blogi. Zagłosuj!

↑ Warszawa w sieci: Najlepsze strony na Facebooku, Instagramie oraz blogi. Zagłosuj!

To ostatnia chwila, aby oddać głos na najciekawsze miejsca, wydarzenie, zdjęcie oraz Warszawiaka Roku. Do końca głosowania pozostał tylko tydzień! Bardzo ciekawa rywalizacja ma miejsce w kategorii „Warszawa w sieci”, gdzie w finałowej dziesiątce znalazły się zarówno blogi, strony na Facebooku jak i profile na Instagramie.

Poznajcie 10 nominowanych w kategorii Warszawa w sieci:

ABC Warszawy
Moi-mili.pl
Piesek Warszawski
Po Warszawsku
Warsaw by Drone
Warszawa Nieznana
Warszawa w Pigułce
Warszawski Zaułek
Warszawy Historia Ukryta
Waw4free

Szczególnie trzymamy kciuki za głosujących – do wygrania weekendy w Hotelach Gołębiewski!

Codziennie można głosować w każdej z 15 kategorii.

Warszawo! Pytanie roku: Jakie było najważniejsze wydarzenie 2019? Oto 10 nominacji!

↑ Warszawo! Pytanie roku: Jakie było najważniejsze wydarzenie 2019? Oto 10 nominacji!

Finał plebiscytu Warszawiaki 2019 trwa w najlepsze! Głosować można w 15 kategoriach do 29 lutego. Wśród nominacji w tej najbardziej spektakularnej kategorii znalazły się wydarzenia kulturalne, rozrywkowe, sportowe, a nawet społeczno-polityczne.

Poznajcie 10 nominowanych w kategorii Wydarzenie Roku:

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Dawid Podsiadło i Taco Hemingway na PGE Narodowym
Kino Letnie w Łazienkach Królewskich
Klasyka na Koszykach
Obchody 75. rocznicy Powstania Warszawskiego
Otwarcie nowej Rotundy
Otwarcie stacji metra na Targówku
Protesty rolników na ulicach miasta
Warszawska deklaracja LGBT+
Wyciek ścieków do Wisły

Szczególnie trzymamy kciuki za głosujących – do wygrania weekendy w Hotelach Gołębiewski!

Codziennie można głosować w każdej z 15 kategorii.

Warszawiaki 2019: Głosuj na 10 nominacji w kategorii SPORT!

↑ Warszawiaki 2019: Głosuj na 10 nominacji w kategorii SPORT!

Poznaliśmy 150 finalistów – po 10 w każdej z 15 kategorii plebiscytu Warszawiaki 2019. Drużyny sportowe, wydarzenia oraz ośrodki sportu i rekreacji znalazły się kategorii Sport.

Poznajcie 10 nominowanych w kategorii sport:

Be a Star Football Akademy
Białołęcki Ośrodek Sportu
EKIDEN
Królewski Festiwal Biegowy
KTS Weszło
Night Skating
OsiR Targówek
Vege Runners
Verva Warszawa Orlen Paliwa
Zimowy Narodowy

Trzymamy kciuki za wszystkich, także głosujących – do wygrania kolejne weekendy w Hotelach Gołębiewski!

Codziennie można głosować w każdej z 15 kategorii.

Kto zostanie Warszawiakiem Roku 2019?! Znamy 10 nominacji w 6. edycji plebiscytu Warszawiaki!

↑ Kto zostanie Warszawiakiem Roku 2019?! Znamy 10 nominacji w 6. edycji plebiscytu Warszawiaki!

Poznaliśmy nominacje w 6. edycji plebiscytu Warszawiaki. W kategorii Warszawiak Roku 2019 znalazły się wyjątkowe osobowości z przeróżnych dziedzin życia: od sportu przez muzykę na edukacji zdrowotnej skończywszy.

Poznajcie 10 nominowanych do tytułu Warszawiaka Roku 2019:

Areta Szpura
Arkadiusz Walczak
Beata Łubczonek „Teściowa Śpiewa”
Daniel Echaust
Ewa Jurkiewicz
Henryk Strzelczyk
Joanna Szczepkowska
Michał „Mata” Matczak
Nicole Sochacki-Wójcicka „Mama Ginekolog”
Robert Lewandowski

Trzymamy kciuki za wszystkich, także głosujących – do wygrania kolejne weekendy w Hotelach Gołębiewski!

Codziennie można głosować w każdej z 15 kategorii.

Głosowanie rozpoczęte!

↑ Głosowanie rozpoczęte!

 

Nadszedł czas, by poznać 150 nominacji w tegorocznej edycji plebiscytu! Tym samym 3 lutego rozpoczęło się również głosowanie. Głosy możecie oddawać do końca miesiąca, a już na początku marca poznamy zwycięzców w 15 kategoriach!

Trzymamy kciuki za wszystkich, także głosujących – do wygrania kolejne weekendy w Hotelach Gołębiewski!

? Codziennie można oddać po jednym głosie w każdej kategorii, zatem… działajcie!

Jesteśmy na ostatniej prostej!

↑ Jesteśmy na ostatniej prostej!

Już coraz mniej czasu zostało do zakończenia przyjmowania zgłoszeń w tegorocznej edycji plebiscytu!

Jak doskonale wiecie, 15 kategorii wciąż czeka na Wasze zgłoszenia. Do 31 stycznia macie czas, by zgłosić swoją propozycję np. Warszawiaka Roku. Właśnie ta kategoria budzi ogromne zainteresowanie, więc do dzieła!

Zgłaszajcie propozycje do kategorii #WarszawiakRoku – wchodzicie na www.warszawiaki.com.pl i wypełniacie krótki formularz. Gorąco zachęcamy!

Najlepsze zdjęcie stolicy 2019? Wyślij swoją propozycję!

↑ Najlepsze zdjęcie stolicy 2019? Wyślij swoją propozycję!

Oto najlepsze zdjęcie Warszawy 2018! Fotografia, która zdobyła największe uznanie wśród głosujących to zdjęcie autorstwa Piotra Świercza.

 

W gronie trzech najlepszych fotografii 2018 roku, nasze „podium” uzupełniły prace autorstwa Radosława Paszkowskiego oraz Agnieszki Omen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaka fotografia wygra tym razem? Który z obiektów stolicy najlepiej zaprezentował się w 2019 roku w kadrze?
Do końca stycznia zgłaszajcie zdjęcie na naszej stronie.

Zagłosuj w innych kategoriach

Kawiarnia Roku Restauracja Roku Sport Roku Kultura Roku Rozrywka Roku Dzielnica Roku Inicjatywa Roku Zdjęcie Roku Wydarzenie Roku Warszawiak Roku
Kawiarnia Roku Restauracja Roku Sport Roku Kultura Roku Rozrywka Roku Dzielnica Roku Inicjatywa Roku Zdjęcie Roku Wydarzenie Roku Warszawiak Roku