Oto najlepsi z najlepszych! Wyniki plebiscytu Warszawiaki 2023!

W ursynowskim Centrum Kultury Alternatywy odbyła się gala plebiscytu Warszawiaki 2023 pod honorowym patronatem prezydenta miasta stołecznego Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Poznaliśmy między innymi najciekawsze miejsca, wydarzenie, zdjęcie, dzielnicę, wydarzenie i inicjatywę roku. Zaszczytnym tytułem Warszawiaka Roku 2023 mieszkańcy stolicy nagrodzili Radosława Gajdę. Zwycięzcą w kategorii Zdjęcie Roku został Paweł Długokęcki, autor fotografii pt. „W stronę zachodzącego słońca”.

Współorganizatorem tegorocznych Warszawiaków była Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy, a uroczystość wręczenia nagród poprowadził nie po raz pierwszy Jerzy Mielewski. Na zwycięzców w poszczególnych 11. kategoriach czekały grafiki zaprojektowane przez Andrzeja Pągowskiego oraz nagrody rzeczowe od partnera plebiscytu: Hoteli Gołębiewski.

Finaliści plebiscytu zostali wyłonieni przez kapitułę plebiscytu na podstawie propozycji zgłaszanych w styczniu 2024 przez mieszkańców miasta. Głosowanie finałowe trwało do 29 lutego.

-> Tu wszyscy zwycięzcy plebiscytu Warszawiaki 2023 w poszczególnych kategoriach! <-

Warszawiaki zainaugurowane zostały w 2014 r przez dziennikarza i miłośnika miasta Bartosza Kańtocha. Tegoroczna edycja plebiscytu odbyła się pod honorowym patronatem prezydenta miasta stołecznego Warszawy, a jego celem jest docenienie tego co najlepsze w stolicy i dla stolicy. – Dziękujemy mieszkańcom Warszawy za znakomite nominacje i liczny udział w głosowaniu. Dzięki Wam walka o zwycięstwo w wielu kategoriach toczyła się do samego końca. Rywalizacja była tak zacięta, że w kilku kategoriach prezentowaliśmy podczas gali najlepszą czwórkę, a nawet piątkę z nominowanych – mówi Bartosz Kańtoch.

– Warszawiaki to projekt, który cały czas się rozwija, rośnie z roku na rok i to jest najważniejsze – podkreśla Arkadiusz Pilarz, dyrektor plebiscytu Warszawiaki.

Najnowsze aktualności

Ostatnie dni głosowania „na najlepsze w Warszawie”!

Tylko do 29 lutego można oddawać głosy na najlepszą Kawiarnię, Restaurację,...
Czytaj dalej →

Podsiadło 360*, sukces Legii, a może Sejmflix wydarzeniem roku 2023?

Jak co roku mieszkańcy Warszawy w plebiscycie Warszawiaki 2023 wskażą m.in....
Czytaj dalej →

Warszawiaki 2023: Głosuj i wygraj weekend w Hotelu...

Każda osoba, która odda głos w 8. edycji plebiscytu Warszawiaki w 1 z 11...
Czytaj dalej →

Hotele Gołębiewski po raz kolejny partnerem Plebiscytu Warszawiaki

Hotele Gołębiewski po raz kolejny zostały partnerem Plebiscytu Warszawiaki. To...
Czytaj dalej →

Zagłosuj w innych kategoriach

Kawiarnia Roku Restauracja Roku Sport Roku Kultura Roku Rozrywka Roku Inicjatywa Roku Zdjęcie Roku Warszawa w Sieci Wydarzenie Roku Warszawiak Roku Dzielnica Roku
Kawiarnia Roku Restauracja Roku Sport Roku Kultura Roku Rozrywka Roku Inicjatywa Roku Zdjęcie Roku Warszawa w Sieci Wydarzenie Roku Warszawiak Roku Dzielnica Roku