Wyniki w kategorii Warszawiak – Warszawiaki 2023

Wojciech Kępczyński Reżyser teatralny, choreograf i aktor. Od 25 lat dyrektor Teatru Muzycznego Roma. Za nieoceniony wkład w rozwój polskiej sztuki i kultury w kraju i za granicą.

2

Radosław Gajda Architekt, urbanista i wykładowca akademicki. Współautor bloga „Architecture is a good idea”. Za popularyzację wiedzy o architekturze, podawanej w przystępny sposób.

1

Iga Świątek Najbardziej utytułowana polska tenisistka, liderka rankingu WTA. Za wybitne sukcesy sportowe na arenie międzynarodowej.

3

Pozostałe nominacje

Marcin „BORKOŚ” Borkowski – Ratownik medyczny i edukator społeczny. Za promowanie medycyny ratunkowej i naukę w zakresie pierwszej pomocy.
Sylwia Gregorczyk-Abram – Współtwórczyni inicjatywy #wolnesądy i Komitetu Obrony Sprawiedliwości. Za niezłomną postawę i przybliżanie społeczeństwu tematów praworządności.
Katarzyna Nicewicz – Działaczka społeczna, prezeska Fundacji Daj Herbatę, inicjatorka cotygodniowych „wydawek” posiłków i napojów pod Dworcem Centralnym. Za bycie głosem osób najbardziej wykluczonych.
Dominika Lasota – Aktywistka klimatyczna, współtwórczyni ruchu Wschód. Za odwagę, bezkompromisową postawę edukatorki społecznej i dawanie wzorców młodemu pokoleniu.
Izabela Sopalska-Rybak – Działaczka, prezeska fundacji Kulawa Warszawa, inicjatorka projektu Dostępna Ginekologia oraz kampanii #chcemyrównowagi. Za poszerzanie świadomości społecznej na temat spraw osób z niepełnosprawnościami.
Jan Jastrzębski (Kataryniarz Jan) – Artysta, muzyk i kataryniarz. Za kultywowanie warszawskich tradycji oraz nadawanie kolorytu i pielęgnowanie folkloru warszawskiej starówki.
Marek Gaszyński – Dziennikarz i prezenter muzyczny, autor tekstów piosenek, w tym kultowego „Snu o Warszawie”. Pośmiertnie nominowany za nieoceniony wkład w rozwój i popularyzowanie polskiej muzyki rozrywkowej.

Kawiarnia Restauracja Sport Kultura Rozrywka Dzielnica Inicjatywa Zdjęcie Wydarzenie Warszawiak