Mata Warszawiakiem Roku! Znamy wszystkich zwycięzców plebiscytu Warszawiaki 2019!

Robert Lewandowski, MamaGinekolog, Teściowa Śpiewa i Joanna Szczepkowska to tylko niektóre postaci, nominowane w kategorii Warszawiak Roku 2019, które pokonał popularny raper młodego pokolenia Michał „Mata” Matczak. 27. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie sprostali natomiast Dawid Podsiadło i Taco Hemingway, którzy ze swoim koncertem na PGE Narodowym zajęli drugie miejsce w kategorii Wydarzenie Roku 2019.

W tych, tak jak i w pozostałych trzynastu kategoriach Plebiscytu Warszawiaki 2019 walka o zwycięstwo toczyła się dosłownie do ostatnich minut głosowania finałowego czyli do 29 lutego. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 3 marca w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Po raz szósty nagrodę w kategorii Muzeum Roku odebrała Małgorzata Szumowska z Niewidzialnej Wystawy. W zeszłym roku przybijaliśmy sobie piątkę, a dziś tak sobie myślę, że egzamin z całą ekipą Niewidzialnej Wystawy zdaliśmy celująco – szósta edycja i szósta nagroda – to naprawdę wyjątkowy wieczór dla nas. Cieszę się, że to społeczne zaangażowanie nie tylko w głosowanie na Niewidzialną Wystawę, ale całe jej funkcjonowanie przynosi takie efekty.  To również wielki zaszczyt konkurować w jednej kategorii z tak wielkimi przedsięwzięciami jakimi są Centrum Nauki Kopernik czy Muzeum Powstania Warszawskiego. My jesteśmy małym projektem, ale dajemy radę – powiedziała podczas wręczenia Małgorzata Szumowska. Tytuł Teatru Roku przypadł Teatrowi Muzycznemu ROMA. Jego dyrektor Wojciech Kępczyński w odczytanym podczas gali liście podziękował za oddane głosy. To wyłącznie dzięki wsparciu naszych wspaniałych widzów zdobyliśmy ten tytuł. Cieszymy się ogromnie i dziękujemy że doceniliście to wszystko co zrobiliśmy w zeszłym roku, w tym trzy nasze premiery na obu scenach. W tym również postaramy się nie zawieźć Państwa oczekiwań – przekazał Wojciech Kępczyński.

Dyrektor plebiscytu Arkadiusz Pilarz podkreślił, że wydarzenie w ostatnich latach bardzo się rozwinęło. Po raz pierwszy przekroczyliśmy barierę 100 000 głosów oddanych na wszystkich nominowanych. To prawie dwukrotnie więcej niż rok temu. Jeszcze niedawno 100 000 głosów było dla nas marzeniem, teraz mamy nowe wyzwania – powiedział Pilarz. Cieszę się z dużego zainteresowania naszym plebiscytem. Ostatnie dni głosowania były bardzo emocjonujące, walka o zwycięstwo była zacięta, głosy spływały jeszcze przed dwunastą w nocy 29 lutego – dodał Bartosz Kańtoch, który jest pomysłodawcą i inicjatorem plebiscytu. Współorganizatorem wydarzenia był Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

A oto zwycięzcy w 15 plebiscytowych kategoriach:

 1. Muzeum Roku – Niewidzialna Wystawa
 2. Restauracja Roku – Dos Tacos
 3. Sport – Białołęcki Ośrodek Sportu
 4. Teatr Roku – Teatr Muzyczny ROMA
 5. Zdjęcie Roku – autor Robert Sołoduszkiewicz
 6. Klub Roku – Club Wesele
 7. Dom Kultury Roku – Dom Kultury Świt
 8. Kawiarnia Roku – Chude Ciacho
 9. Warszawa w sieci – Piesek Warszawski
 10. Centrum Rozrywki Roku – Bulwary Wiślane
 11. Bar Roku – Warzywiarnia
 12. Kino Roku – Kino Muranów
 13. Pub Roku – Jaś i Małgosia
 14. Wydarzenie Roku – 27. Finał WOŚP
 15. Warszawiak Roku – Michał Matczak „MATA”

Najnowsze aktualności

Oto najlepsi z najlepszych! Wyniki plebiscytu Warszawiaki 2023!

W ursynowskim Centrum Kultury Alternatywy odbyła się gala plebiscytu Warszawiaki...
Czytaj dalej →

Ostatnie dni głosowania „na najlepsze w Warszawie”!

Tylko do 29 lutego można oddawać głosy na najlepszą Kawiarnię, Restaurację,...
Czytaj dalej →

Podsiadło 360*, sukces Legii, a może Sejmflix wydarzeniem roku 2023?

Jak co roku mieszkańcy Warszawy w plebiscycie Warszawiaki 2023 wskażą m.in....
Czytaj dalej →

Warszawiaki 2023: Głosuj i wygraj weekend w Hotelu...

Każda osoba, która odda głos w 8. edycji plebiscytu Warszawiaki w 1 z 11...
Czytaj dalej →

Zagłosuj w innych kategoriach

Kawiarnia Roku Restauracja Roku Sport Roku Kultura Roku Rozrywka Roku Inicjatywa Roku Zdjęcie Roku Warszawa w Sieci Wydarzenie Roku Warszawiak Roku Dzielnica Roku
Kawiarnia Roku Restauracja Roku Sport Roku Kultura Roku Rozrywka Roku Inicjatywa Roku Zdjęcie Roku Warszawa w Sieci Wydarzenie Roku Warszawiak Roku Dzielnica Roku