Tytus Brzozowski w kapitule plebiscytu!

Warszawski artysta, autor kultowych murali, a także akwarelista i architekt, zdobywca tytułu Warszawiaka Roku 2022 dołączył do kapituły 8. edycji plebiscytu Warszawiaki, w którym mieszkańcy miasta wyłonią zwycięzców w 11 kategoriach!

W tym roku oprócz najciekawszych miejsc, zdjęcia, inicjatywy czy wydarzenia roku, wybierzemy także laureata w kategorii „Warszawa w sieci”, czyli najlepszego twórcę i popularyzatora wiedzy o Warszawie w Internecie. Tradycyjnie poznamy także Warszawiaka Roku, którego zaszczytny tytuł otrzymał w ubiegłym roku Tytus Brzozowski.

– Nasze miasto jest dla mnie wielką pasją i głównym motywem mojej działalności jako artysty. W swoich obrazach staram się przedstawić Warszawę jako magiczne i bajkowe miejsce a dzięki wielkoformatowym muralom udało mi się dodać naszym ulicom dużo koloru. – mówi Brzozowski i podkreśla: – Tytuł Warszawiaka Roku to dla mnie największe i najważniejsze wyróżnienie! Już sam udział w Plebiscycie był niezwykłym i szalenie emocjonującym przeżyciem, cała ta życzliwość, sympatia, wszystkie te dobre emocje, które wydarzyły się wokół mnie i tego czym się zajmuję przy okazji Plebiscytu to tak naprawdę największa nagroda!

Skład kapituły uzupełniają: Małgorzata Szumowska – działaczka społeczna, edukatorka, dyrektorka Niewidzialnej Wystawy, „Warszawianka Roku” 2022, Iza Kraj – Wieloletnia dziennikarka, pasjonatka historii Warszawy, autorka książki o Muzeum Powstania Warszawskiego, Rafał Dąbrowiecki – licencjonowany przewodnik z tytułem Warszawiaka Roku 2018, twórca portalu Butem po Wawie oraz projektu „Ogórkiem po Warszawie”, Arkadiusz Pilarz – pasjonat życia, organizator wydarzeń społecznych, kulturalnych i sportowych oraz dyrektor plebiscytu Warszawiaki. Przewodniczącym kapituły jest Bartosz Kańtoch – pomysłodawca i twórca plebiscytu Warszawiaki, dziennikarz, urodzony warszawiak i miłośnik miasta.

Do 31 stycznia br. wszyscy mieszkańcy Warszawy mogą przesyłać propozycję do plebiscytu. Na postawie liczby zgłoszeń oraz uzasadnień kapituła wskaże po 10 finalistów z 10 kategorii oraz 18 dzielnic – łącznie 118 finalistów. Głosowanie finałowe potrwa od 5 do 29 lutego, a na zwycięzców, których poznamy podczas uroczystej gali w marcu br., czekać będą nagrody zaprojektowane przez artystę-grafika Andrzeja Pągowskiego.

Zgłoszenia do plebiscytu można przesyłać > TUTAJ <

Warszawiaki: Ogłaszamy kapitułę Plebiscytu!

W składzie kapituły 7. edycji plebiscytu Warszawiaki wyłaniającego najciekawsze miejsca, wydarzenie, zdjęcie, dzielnicę, inicjatywę oraz Warszawiaka Roku znalazło się sześciu pasjonatów i popularyzatorów wiedzy o Warszawie.

Do 25 stycznia można nadsyłać propozycje w 9 kategoriach: kawiarnia, restauracja, sport, kultura, rozrywka, inicjatywa, wydarzenie, zdjęcie i Warszawiak Roku. Na podstawie zgłoszeń wraz z uzasadnieniami kapituła wybierze po 10 finalistów. O zwycięstwo powalczy także 18 dzielnic.

Oto skład kapituły:

Bartosz Kańtoch – urodzony warszawiak, miłośnik miasta, dziennikarz, pomysłodawca i twórca plebiscytu Warszawiaki; przewodniczący składu.

Małgorzata Szumowska – działaczka społeczna, edukatorka, dyrektorka Niewidzialnej Wystawy, „Warszawianka Roku” 2022

Kasia Michalik – dziennikarka, fotografka, pasjonatka i popularyzatorka wiedzy o Warszawie, autorka portalu i social mediów Warsawholic

Iza Kraj – wieloletnia dziennikarka, pasjonatka historii Warszawy, autorka książki o Muzeum Powstania Warszawskiego

Rafał Dąbrowiecki – licencjonowany przewodnik z tytułem „Warszawiaka Roku 2018”, twórca portalu Butem po Wawie oraz projektu „Ogórkiem po Warszawie”

Arkadiusz Pilarz – Pasjonat Życia, organizator wydarzeń społecznych, kulturalnych i sportowych, dyrektor plebiscytu Warszawiaki

Ogłoszenie nominacji nastąpi 1 lutego 2023 r. i tym samym rozpocznie się głosowanie finałowe, które potrwa do 28 lutego br. Zwycięzców we wszystkich 10 kategoriach poznamy z początkiem marca podczas uroczystej gali finałowej.

Wyślij propozycję do plebiscytu TUTAJ!