Oto najlepsi z najlepszych! Wyniki plebiscytu Warszawiaki 2023!

W ursynowskim Centrum Kultury Alternatywy odbyła się gala plebiscytu Warszawiaki 2023 pod honorowym patronatem prezydenta miasta stołecznego Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Poznaliśmy między innymi najciekawsze miejsca, wydarzenie, zdjęcie, dzielnicę, wydarzenie i inicjatywę roku. Zaszczytnym tytułem Warszawiaka Roku 2023 mieszkańcy stolicy nagrodzili Radosława Gajdę. Zwycięzcą w kategorii Zdjęcie Roku został Paweł Długokęcki, autor fotografii pt. „W stronę zachodzącego słońca”.

Współorganizatorem tegorocznych Warszawiaków była Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy, a uroczystość wręczenia nagród poprowadził nie po raz pierwszy Jerzy Mielewski. Na zwycięzców w poszczególnych 11. kategoriach czekały grafiki zaprojektowane przez Andrzeja Pągowskiego oraz nagrody rzeczowe od partnera plebiscytu: Hoteli Gołębiewski.

Finaliści plebiscytu zostali wyłonieni przez kapitułę plebiscytu na podstawie propozycji zgłaszanych w styczniu 2024 przez mieszkańców miasta. Głosowanie finałowe trwało do 29 lutego.

-> Tu wszyscy zwycięzcy plebiscytu Warszawiaki 2023 w poszczególnych kategoriach! <-

Warszawiaki zainaugurowane zostały w 2014 r przez dziennikarza i miłośnika miasta Bartosza Kańtocha. Tegoroczna edycja plebiscytu odbyła się pod honorowym patronatem prezydenta miasta stołecznego Warszawy, a jego celem jest docenienie tego co najlepsze w stolicy i dla stolicy. – Dziękujemy mieszkańcom Warszawy za znakomite nominacje i liczny udział w głosowaniu. Dzięki Wam walka o zwycięstwo w wielu kategoriach toczyła się do samego końca. Rywalizacja była tak zacięta, że w kilku kategoriach prezentowaliśmy podczas gali najlepszą czwórkę, a nawet piątkę z nominowanych – mówi Bartosz Kańtoch.

– Warszawiaki to projekt, który cały czas się rozwija, rośnie z roku na rok i to jest najważniejsze – podkreśla Arkadiusz Pilarz, dyrektor plebiscytu Warszawiaki.

Ostatnie dni głosowania „na najlepsze w Warszawie”!

Mieszkańcy stolicy wybierają to, co najlepsze w Warszawie w 11 kategoriach. Tylko do 29 lutego można oddawać głosy na najlepszą Kawiarnię, Restaurację, Sport, Kulturę, Rozrywkę, Dzielnicę, Inicjatywę, Zdjęcie, Wydarzenie, Warszawę w sieci oraz Warszawiaka Roku 2023. Każdy, kto zagłosuje w plebiscycie Warszawiaki, ma szanse wygrać bardzo atrakcyjne nagrody.

W 8. edycji plebiscytu ogłoszono łącznie 118 finalistów – 18 dzielnic Warszawy oraz po 10 kandydatów w pozostałych kategoriach. Głosować można sms-owo do 29 lutego, godz. 23:59:59. Warto się zaangażować w wybór tych najlepszych, bo na głosujących czekają nagrody w postaci 15 podwójnych weekendowych pobytów w Hotelach Gołębiewski. Wszystkich nominowanych poznamy na stronie www.Warszawiaki.pl .

O tytuł Warszawiaka Roku w tym roku walczą: Marcin „BORKOŚ” Borkowski, Radosław Gajda, śp. Marek Gaszyński, Sylwia Gregorczyk-Abram, Jan Jastrzębski (Kataryniarz Jan), Wojciech Kępczyński, Dominika Lasota, Katarzyna Nicewicz, Izabela Sopalska-Rybak oraz Iga Świątek.

10 finałowych wydarzeń Roku: Picasso – wystawa w Muzeum Narodowym, Rekordowa mobilizacja w wyborach parlamentarnych, Targi Książki i Mediów VIVELO, Oddanie Cytadeli Warszawiakom, Dawid Podsiadło 360* na PGE Narodowym, Sejmflix – wspólne oglądanie obrad w Kinotece, Wianki nad Wisłą, Awans Legii Warszawa do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy, Świąteczna iluminacja oraz Zwycięstwo Warszawy w European Best Destination 2023.

Autorzy dziesięciu nominowanych zdjęć: Paweł Długokęcki, Rafał Ganowski, Irmina Jaszczuk, Krzysztof Klimkiewicz, Aleksander Małachowski, Konrad Maślankiewicz, Wojciech Niezbecki, Sandra Papiernik, Dominika Wajda oraz Paweł Zdanowicz.

– Najważniejszą rolę w wydarzeniu odgrywają mieszkańcy Warszawy, którzy zarówno zgłaszają propozycje w pierwszym etapie, jak i wybierają ostatecznych zwycięzców w wielkim finale. – zaznacza Bartosz Kańtoch, pomysłodawca i inicjator plebiscytu, który odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta miasta stołecznego Warszawy, a jego celem jest docenienie tego co najlepsze w stolicy i dla stolicy.

Laureaci ogłoszeni zostaną podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się 11 marca w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”. To właśnie Dzielnica Ursynów jest Partnerem Głównym tegorocznego wydarzenia. – Cieszę się, że możemy być ważną częścią Plebiscytu, znanego i cenionego wydarzenia na kulturalnej mapie stolicy. Gorąco zachęcam mieszkanki i mieszkańców Warszawy do głosowania i wybierania tego, co najważniejsze w ich ukochanym mieście. A wybrać można m. in. najważniejsze wydarzenie roku, Warszawiaka Roku oraz najlepszą dzielnicę. – mówi Burmistrz Dzielnicy Ursynów, Robert Kempa.  W marcu spotkamy się na uroczystej Gali 8. Edycji Plebiscytu Warszawiaki, oczywiście na Ursynowie! – dodaje.

Na zwycięzców we wszystkich 11 kategoriach czekają wyjątkowe nagrody zaprojektowane przez wybitnego artystę-grafika Andrzeja Pągowskiego. Szczegóły oraz cały przebieg Plebiscytu można śledzić na www.warszawiaki.pl oraz w mediach społecznościowych Warszawiaków: Facebook, Instagram, YouTube i TikTok

Podsiadło 360*, sukces Legii, a może Sejmflix wydarzeniem roku 2023?

Jak co roku mieszkańcy Warszawy w plebiscycie Warszawiaki 2023 wskażą m.in. najważniejsze wydarzenie minionego roku w stolicy. Oddając głos można powalczyć o atrakcyjne nagrody. Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji plebiscytu najwięcej głosów otrzymał wybuch granatnika w Komendzie Głównej Policji, a w poprzednich latach Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Aby oddać głos, wystarczy wysłać sms pod numer 7101 (koszt: 1,23 zł), w treści wpisując numer nominacji. Każdy głosujący może wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest aż 15 podwójnych weekendów w dowolnie wybranym Hotelu Gołębiewski. Szczegóły oraz aktualne wyniki TUTAJ.

Poniżej cała „dziesiątka” wydarzeń nominowanych do nagrody Warszawiaki 2023:

  1. Picasso – wystawa w Muzeum Narodowym (treść: 81)
  2. Rekordowa mobilizacja w wyborach parlamentarnych (treść: 82)
  3. Targi Książki i Mediów VIVELO (treść: 83)
  4. Oddanie Cytadeli Warszawiakom (treść: 84)
  5. Dawid Podsiadło 360* na PGE Narodowym (treść: 85)
  6. Sejmflix, wspólne oglądanie obrad w Kinotece (treść: 86)
  7. Wianki nad Wisłą (treść: 87)
  8. Awans Legii Warszawa do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy (treść: 88)
  9. Świąteczna iluminacja (treść: 89)
  10. Zwycięstwo Warszawy w European Best Destination 2023 (treść: 90)

Poznaliśmy 118 nominowanych, czyli najlepsi z najlepszych!

Ruszyło głosowanie finałowe w plebiscycie Warszawiaki 2023! Mieszkańcy stolicy po raz 8. wybiorą to, co najlepsze w Warszawie! Od 5 lutego można oddawać głosy w 11 kategoriach: na najlepszą Kawiarnię, Restaurację, Sport, Kulturę, Rozrywkę, Dzielnicę, Inicjatywę, Zdjęcie, Wydarzenie, Warszawę w sieci oraz Warszawiaka Roku 2023.

Na podstawie propozycji zgłaszanych w styczniu przez mieszkańców miasta kapituła plebiscytu wyłoniła 118 finalistów – 18 dzielnic Warszawy oraz po 10 kandydatów w pozostałych kategoriach. Głosować można sms-owo do 29 lutego br. Warto się zaangażować w wybór tych najlepszych, bo na głosujących czekają nagrody w postaci 15 podwójnych weekendowych pobytów w Hotelach Gołębiewski.

Plebiscyt odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta miasta stołecznego Warszawy, a jego celem jest docenienie tego co najlepsze w stolicy i dla stolicy. – Najważniejszą rolę w wydarzeniu odgrywają mieszkańcy Warszawy, którzy zarówno zgłaszają propozycje w pierwszym etapie, jak i wybierają ostatecznych zwycięzców w wielkim finale. – zaznacza Bartosz Kańtoch, pomysłodawca i inicjator plebiscytu.

Zwycięzców tradycyjnie poznamy podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się z początkiem marca w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”. To właśnie Dzielnica Ursynów jest Partnerem Głównym tegorocznego wydarzenia. – Cieszę się, że będziemy gościć na Ursynowie Galę 8. edycji Plebiscytu Warszawiaki. Jest to niezmiernie ważne wydarzenie kulturalne w stolicy, dzięki któremu mieszkanki i mieszkańcy Warszawy mogą wybrać m. in. najważniejsze wydarzenie roku, Warszawiaka Roku oraz najlepszą dzielnicę. Zachęcam do głosowania! – mówi Burmistrz Dzielnicy Ursynów, Robert Kempa.

To właśnie Dzielnica Ursynów jest Partnerem Głównym tegorocznego wydarzenia. Na laureatów we wszystkich 11 kategoriach czekają wyjątkowe nagrody zaprojektowane przez wybitnego artystę-grafika Andrzeja Pągowskiego.

>> POZNAJ WSZYSTKICH 118 NOMINOWANYCH I ZAGŁOSUJ NA NAJLEPSZYCH! <<

Tytus Brzozowski w kapitule plebiscytu!

Warszawski artysta, autor kultowych murali, a także akwarelista i architekt, zdobywca tytułu Warszawiaka Roku 2022 dołączył do kapituły 8. edycji plebiscytu Warszawiaki, w którym mieszkańcy miasta wyłonią zwycięzców w 11 kategoriach!

W tym roku oprócz najciekawszych miejsc, zdjęcia, inicjatywy czy wydarzenia roku, wybierzemy także laureata w kategorii „Warszawa w sieci”, czyli najlepszego twórcę i popularyzatora wiedzy o Warszawie w Internecie. Tradycyjnie poznamy także Warszawiaka Roku, którego zaszczytny tytuł otrzymał w ubiegłym roku Tytus Brzozowski.

– Nasze miasto jest dla mnie wielką pasją i głównym motywem mojej działalności jako artysty. W swoich obrazach staram się przedstawić Warszawę jako magiczne i bajkowe miejsce a dzięki wielkoformatowym muralom udało mi się dodać naszym ulicom dużo koloru. – mówi Brzozowski i podkreśla: – Tytuł Warszawiaka Roku to dla mnie największe i najważniejsze wyróżnienie! Już sam udział w Plebiscycie był niezwykłym i szalenie emocjonującym przeżyciem, cała ta życzliwość, sympatia, wszystkie te dobre emocje, które wydarzyły się wokół mnie i tego czym się zajmuję przy okazji Plebiscytu to tak naprawdę największa nagroda!

Skład kapituły uzupełniają: Małgorzata Szumowska – działaczka społeczna, edukatorka, dyrektorka Niewidzialnej Wystawy, „Warszawianka Roku” 2022, Iza Kraj – Wieloletnia dziennikarka, pasjonatka historii Warszawy, autorka książki o Muzeum Powstania Warszawskiego, Rafał Dąbrowiecki – licencjonowany przewodnik z tytułem Warszawiaka Roku 2018, twórca portalu Butem po Wawie oraz projektu „Ogórkiem po Warszawie”, Arkadiusz Pilarz – pasjonat życia, organizator wydarzeń społecznych, kulturalnych i sportowych oraz dyrektor plebiscytu Warszawiaki. Przewodniczącym kapituły jest Bartosz Kańtoch – pomysłodawca i twórca plebiscytu Warszawiaki, dziennikarz, urodzony warszawiak i miłośnik miasta.

Do 31 stycznia br. wszyscy mieszkańcy Warszawy mogą przesyłać propozycję do plebiscytu. Na postawie liczby zgłoszeń oraz uzasadnień kapituła wskaże po 10 finalistów z 10 kategorii oraz 18 dzielnic – łącznie 118 finalistów. Głosowanie finałowe potrwa od 5 do 29 lutego, a na zwycięzców, których poznamy podczas uroczystej gali w marcu br., czekać będą nagrody zaprojektowane przez artystę-grafika Andrzeja Pągowskiego.

Zgłoszenia do plebiscytu można przesyłać > TUTAJ <

W Warszawie jest za dużo miejsc, o których nie mamy pojęcia!

W styczniu 2024 r. ruszają zgłoszenia do 8. edycji plebiscytu Warszawiaki, w którym mieszkańcy stolicy wskażą najciekawsze miejsca, wydarzenie, dzielnicę, inicjatywę, zdjęcie oraz WARSZAWIAKA ROKU. Powraca też kategoria „Warszawa w sieci” doceniająca indywidualne inicjatywy poświęcone odkrywaniu i promowaniu miasta w Internecie.

Warszawiaki 2023 to łącznie 11 kultowych kategorii. Propozycje do nominacji będą mogli przesyłać wszyscy mieszkańcy Warszawy na stronie www.warszawiaki.pl . Na podstawie liczby zgłoszeń oraz uzasadnień kapituła wyłoni po 10 finalistów w 10 kategoriach. W 11. kategorii o zwycięstwo powalczą wszystkie 18 dzielnic Warszawy.

Zobacz zapowiedź 8. edycji wydarzenia:

– Niemal każdego tygodnia słyszę pytania o warszawskie miejsca warte polecenia. Na spotkania
w gronie rodzinnym, ze znajomymi lub dziećmi. A jest ich tak wiele, że czasami trudno wskazać tę najlepszą. – przyznaje pomysłodawca plebiscytu Bartosz Kańtoch i dodaje: – Warszawiaki mają być coraz widoczniejszym drogowskazem z najważniejszymi punktami na mapie Warszawy. To ważny azymut zarówno dla mieszkańców jak i turystów przyjeżdżających do stolicy.

W lutym ogłoszeni zostaną wielcy finaliści, a mieszkańcy w internetowym głosowaniu wybiorą: kawiarnię, restaurację, sport, kulturę, rozrywkę, dzielnicę, inicjatywę, zdjęcie, Warszawę w sieci, wydarzenie oraz Warszawiaka Roku 2023. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali finałowej z początkiem marca 2024.

Jestem pewien, że w pojedynkę można zrobić wiele, ale dopiero w dużym gronie można zrobić wielkie rzeczy. – przekonuje dyrektor plebiscytu Arkadiusz Pilarz i zachęca do głosowania: – Z każdym rokiem mieszkańcy oddają coraz więcej głosów. Mamy nadzieję, że w tym roku każdy Warszawiak
i Warszawianka zagłosują w naszym, czyli Warszawiaków, plebiscycie.

Zobacz jak wyglądała ubiegłoroczna edycja plebiscytu:

Więcej szczegółów na stronie www.warszawiaki.pl