Oto najlepsi z najlepszych! Wyniki plebiscytu Warszawiaki 2023!

W ursynowskim Centrum Kultury Alternatywy odbyła się gala plebiscytu Warszawiaki 2023 pod honorowym patronatem prezydenta miasta stołecznego Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Poznaliśmy między innymi najciekawsze miejsca, wydarzenie, zdjęcie, dzielnicę, wydarzenie i inicjatywę roku. Zaszczytnym tytułem Warszawiaka Roku 2023 mieszkańcy stolicy nagrodzili Radosława Gajdę. Zwycięzcą w kategorii Zdjęcie Roku został Paweł Długokęcki, autor fotografii pt. „W stronę zachodzącego słońca”.

Współorganizatorem tegorocznych Warszawiaków była Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy, a uroczystość wręczenia nagród poprowadził nie po raz pierwszy Jerzy Mielewski. Na zwycięzców w poszczególnych 11. kategoriach czekały grafiki zaprojektowane przez Andrzeja Pągowskiego oraz nagrody rzeczowe od partnera plebiscytu: Hoteli Gołębiewski.

Finaliści plebiscytu zostali wyłonieni przez kapitułę plebiscytu na podstawie propozycji zgłaszanych w styczniu 2024 przez mieszkańców miasta. Głosowanie finałowe trwało do 29 lutego.

-> Tu wszyscy zwycięzcy plebiscytu Warszawiaki 2023 w poszczególnych kategoriach! <-

Warszawiaki zainaugurowane zostały w 2014 r przez dziennikarza i miłośnika miasta Bartosza Kańtocha. Tegoroczna edycja plebiscytu odbyła się pod honorowym patronatem prezydenta miasta stołecznego Warszawy, a jego celem jest docenienie tego co najlepsze w stolicy i dla stolicy. – Dziękujemy mieszkańcom Warszawy za znakomite nominacje i liczny udział w głosowaniu. Dzięki Wam walka o zwycięstwo w wielu kategoriach toczyła się do samego końca. Rywalizacja była tak zacięta, że w kilku kategoriach prezentowaliśmy podczas gali najlepszą czwórkę, a nawet piątkę z nominowanych – mówi Bartosz Kańtoch.

– Warszawiaki to projekt, który cały czas się rozwija, rośnie z roku na rok i to jest najważniejsze – podkreśla Arkadiusz Pilarz, dyrektor plebiscytu Warszawiaki.

Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy oficjalnym Partnerem Plebiscytu

Zwycięzców Plebiscytu Warszawiaki 2023 poznamy podczas gali finałowej, która odbędzie się w połowie marca w Centrum Kultury „Alternatywy” na Ursynowie. I to właśnie ta warszawska dzielnica jest tegorocznym oficjalnym partnerem Plebiscytu WARSZAWIAKI.

Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy zajmuje trzecie miejsce pod względem wielkości powierzchni w mieście. Jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się części aglomeracji warszawskiej. We wschodniej części zwanej „Ursynowem Wysokim” w latach 70-tych rozpoczęto budowę gigantycznych osiedli – sypialni wielkiego miasta. Ograniczają je od południa malownicze tereny Lasu Kabackiego, który ma status rezerwatu krajobrazowego. Na zachodnią część dzielnicy składa się niewielki obszar handlowo-usługowo-przemysłowy oraz „Zielony Ursynów”, czyli ciąg dawnych wsi położonych wzdłuż ulicy Puławskiej.

Przez wiele lat Ursynów Wysoki był przede wszystkim ogromną sypialnią, podczas gdy Zielony Ursynów nie bez racji określano jako tereny rolnicze. Istnienie w latach 1994 – 2002 samodzielnej Gminy Warszawa Ursynów dało początek procesowi przekształcania Ursynowa w miasto zapewniające wysoką jakość życia jego mieszkańców. Powstają od tego czasu nowe ulice, domy mieszkalne, obiekty handlowe i usługowe. Zielony Ursynów przekształca się tymczasem w dzielnicę willową.