Tytus Brzozowski w kapitule plebiscytu!

Warszawski artysta, autor kultowych murali, a także akwarelista i architekt, zdobywca tytułu Warszawiaka Roku 2022 dołączył do kapituły 8. edycji plebiscytu Warszawiaki, w którym mieszkańcy miasta wyłonią zwycięzców w 11 kategoriach!

W tym roku oprócz najciekawszych miejsc, zdjęcia, inicjatywy czy wydarzenia roku, wybierzemy także laureata w kategorii „Warszawa w sieci”, czyli najlepszego twórcę i popularyzatora wiedzy o Warszawie w Internecie. Tradycyjnie poznamy także Warszawiaka Roku, którego zaszczytny tytuł otrzymał w ubiegłym roku Tytus Brzozowski.

– Nasze miasto jest dla mnie wielką pasją i głównym motywem mojej działalności jako artysty. W swoich obrazach staram się przedstawić Warszawę jako magiczne i bajkowe miejsce a dzięki wielkoformatowym muralom udało mi się dodać naszym ulicom dużo koloru. – mówi Brzozowski i podkreśla: – Tytuł Warszawiaka Roku to dla mnie największe i najważniejsze wyróżnienie! Już sam udział w Plebiscycie był niezwykłym i szalenie emocjonującym przeżyciem, cała ta życzliwość, sympatia, wszystkie te dobre emocje, które wydarzyły się wokół mnie i tego czym się zajmuję przy okazji Plebiscytu to tak naprawdę największa nagroda!

Skład kapituły uzupełniają: Małgorzata Szumowska – działaczka społeczna, edukatorka, dyrektorka Niewidzialnej Wystawy, „Warszawianka Roku” 2022, Iza Kraj – Wieloletnia dziennikarka, pasjonatka historii Warszawy, autorka książki o Muzeum Powstania Warszawskiego, Rafał Dąbrowiecki – licencjonowany przewodnik z tytułem Warszawiaka Roku 2018, twórca portalu Butem po Wawie oraz projektu „Ogórkiem po Warszawie”, Arkadiusz Pilarz – pasjonat życia, organizator wydarzeń społecznych, kulturalnych i sportowych oraz dyrektor plebiscytu Warszawiaki. Przewodniczącym kapituły jest Bartosz Kańtoch – pomysłodawca i twórca plebiscytu Warszawiaki, dziennikarz, urodzony warszawiak i miłośnik miasta.

Do 31 stycznia br. wszyscy mieszkańcy Warszawy mogą przesyłać propozycję do plebiscytu. Na postawie liczby zgłoszeń oraz uzasadnień kapituła wskaże po 10 finalistów z 10 kategorii oraz 18 dzielnic – łącznie 118 finalistów. Głosowanie finałowe potrwa od 5 do 29 lutego, a na zwycięzców, których poznamy podczas uroczystej gali w marcu br., czekać będą nagrody zaprojektowane przez artystę-grafika Andrzeja Pągowskiego.

Zgłoszenia do plebiscytu można przesyłać > TUTAJ <